תיקי הגב של גרופי: מותאמים אישית לצרכים של הילדות והילדים בישראל

שתפו חברים:

תכנון, עיצוב והפקת תיק גב לבית הספר זו תורה שלמה. בתהליך יש להתייחס ולקחת בחשבון הרבה מאוד פרמטרים. הכירו את תהליך האפיון ואת קולקציית תיקי הגב לשנת 2023-2024 מבית גרופי.

“אנחנו בגרופי התמקצענו באפיון, פיתוח, עיצוב וייצור של תיקי גב המותאמים ומדוייקים לשוק הישראלי.” מספרת סיגל, מנכ”לית משותפת של גרופי ישראל. “לשוק הישראלי יש מאפיינים שונים מהשווקים באירופה, בארה”ב או במדינות אחרות. לכל שוק, לכל מדינה ואפילו בין מגזרים שונים באותה מדינה יש דרישות שונות וצרכים אחרים. לאורך עשרות שנות הפעילות שלנו למדנו שאפילו המיקום הגיאוגרפי בישראל מייצר שוני במאפיינים אותם הילקוטים צריכים לגלם בתוכם. יש הבדל בדרישות של תיקי הגב לבית הספר בין המתגוררים בערי המרכז לבין הפריפריה, בין תלמידים עירוניים לתלמידים בכפר, במושב או בקיבוץ.” מסבירה סיגל.

כל מגזר והדרישות שלו

“לדוגמה המגזר החרדי, שם יש דרישה לתיקים אורטופדיים מלאים – כלומר תחתית קשיחה, גב אורטופדי, תיק במבנה מאוד יציב וקבוע. זה כנראה מגיע מתוך התפיסה שבכיתה א’ ההתארגנות מאוד קשה לילד. תיק יציב ועומד עם חלוקה מאוד ברורה לספרים ומחברות מקל עליו את ההתארגנות, לחלק ספרים ומחברות בתוך תיק שעומד יציב.
תיק מהסוג הזה עלול להיתפס קצת מיושן בקרב אוכלוסיות אחרות. בעוד מגזרים אחרים מראים משיכה לילקוטים יותר “רכים” בנראות שלהם לאורך השנים, שינוי עיצובי בילקוטים במגזר החרדי הוא איטי מאוד.” ממשיכה סיגל.

“תיקים קשיחים ויציבים מהסוג הזה פחות עבדו במגזר הכללי בגלל שהמבנה נראה קצת “מיושן” או אולי תינוקי, ובמהלך הפיתוח של תיקי הגב לכיתות א’-ב’- למגזר הכללי שמרנו על הגב האורטופדי המלא, אך ויתרנו על התחתית הקשיחה.” מסבירה סיגל, “כך מתקבל מראה יותר קז’ואלי, קול, קליל, פאשניסטי. אך עדיין החלוקה הפנימית נשמרת כך שהילדים יודעים אינטואיטיבית ובקלות מה נכנס איפה: תא לקופסת האוכל הנפרד מתא המחברות, תא לספרים, תא ייעודי לבקבוק, תאים קטנים יותר למפתחות למשל ובכל זאת התיק לא בעל מראה “קופסתי” וקשיח אלא יותר מזכיר את התיקים של ה”גדולים”.

איך מחליטים על העיצובים?

“בעבר העולים לכיתה א’ רצו מותגים כמו דורה, ברבי, דמויות דיסני, היום זה כבר לא רלוונטי.” מחייכת סיגל. “המותגים מהסוג הזה שמורים לילדי הגן, בעוד העולים לבית הספר היסודי מחפשים עיצובים “נונ-בראנד”. כן דמויות אבל לא ממותגות, למשל דמויות מעולם החי, סימבולים וסמלים טרנדיים. הרבה מאוד עיצובים לקוחים מעולם התחביבים ועולם התוכן העדכני של הילדים – ענפי ספורט, גיימינג, חיות אהובות ועוד.

עיצוב מאתגר לא פחות הוא לתלמידים העולים לכיתה ד’ ומעלה, בגזרה הזו עיצבנו תיקים אופנתיים, פאשניסטים עם צבעוניות ואלמנטים של מותגי העל. התייחסנו בכובד ראש לגימור, לבחירת הצבעים, קומפוזיציות טרנדיות שמוכתבות לאותה השנה ע”י מותגי העל, כאלה שרואים על מסלולי האופנה והמגזינים המובילים בעולם. העיצובים גרפיים מופשטים או מרומזים, זה נתפס יותר קול, בוגר ומעוצב.” מדגימה סיגל תוך שהיא מדפדפת באחד ממגזיני האופנה על שולחנה.
“ולמרות שזה נראה התיק הכי “זרוק”, עדיין יש לו גב אורטופדי, שמרנו על החלוקה הנוחה והיעילה לתלמידי בית ספר יסודי, וכמובן כתפיות רחבות וחזקות עוזרות בתמיכת הגב ובחלוקת נטל המשקל.” מדגישה סיגל.

אילו עיצובים נוכל למצוא השנה?

“השנה תוכלו למצוא פרוות, קווילטים, גליטרים, רמזים של אוזני חתול וארנב, הרבה אקססוריז כמו פונפונים ורוכסנים מעוצבים, אייקונים אופנתיים, עיצובים מתחום הגיימינג, הסייבר, כדורגל וכדורסל, בשלל צבעים וחומרים” מוזמנים לראות בקטלוג של שנת הלימודים 2023-2024>

תיקי הגב מבית גרופי: תיקי גב בסטייל של InWay לתלמידים, וקולקציית STEP BY STEP שפותחה במיוחד כמענה לצורכי התלמידים בכיתות הנמוכות, עומדים בכל התקנים הנדרשים, בסטנדרטים ובאיכויות ברמה העולמית. נמכרים במאות חנויות ונקודות הפצה ברחבי הארץ.

שתפו חברים: